مقالات عمومی

فواید جسمانی و روانی ورزش هوازی

بیشتر مردم به نوعی با فواید انجام ورزش های هوازی آشنا هستند؛ اما لازم به ذکر است که بدانید ، ورزش هوازی نقشی فراتر از کمک به کاهش وزن دارند و باعث سلامت جسم و روح افراد می شوند.
برای اینکه بیش ترین سود را از ورزش هوازی ببرید مهم است آن را در برنامه روتین روزانه خود بگنجانید و همچنین یک رژیم غذایی سالم را نیز دنبال کنید. پی گیری برنامه کمک می کند احساس انگیزه بیشتری کنید ؛ ورزش کردن به سوزاندن چربی کمک می کند. بنابراین برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند یا به وزن سالم برسند ، شدیدا توصیه می شود. این یکی از فواید ورزش هوازی است. اگر چه اکثر مردم این نوع ورزش را با این هدف واحد انجام می دهند، در این بخش از ورزش و سلامت نمناک می خواهیم کشف کنیم ورزش هوازی مزایای بسیار گسترده تری را ارائه می دهد. ورزش هوازی نه تنها مزایای فیزیکی بلکه فواید روانی نیز دارد.

فواید شگفت انگیز ورزش های هوازی برای سلامت جسم
به فواید ورزش هوازی برای سلامتی جسمانی می پردازیم. احتمالا قبلا این چیزها را می دانستید و یا حداقل آن ها را شنیده اید. با این حال، ارزشش را دارد که آن ها را یادآوری کنیم چون همانطور که قبلا گفتیم ورزش هوازی به ما کمک می کند وزن کم کنیم.

ورزش هوازی استقامت بدن را افزایش می دهد :
یکی از جنبه های مثبت ورزش هوازی این است که استقامت بدن را افزایش می دهد ؛ آیا تا به حال خرید رفته اید و در راه خسته شده اید ؟ یا متوجه می شوید وقتی از پله ها بالا می روید کمی نفس نفس می زنید ؟ این کمبود بنیه است. باید ورزش هوازی را به طور مرتب انجام دهید ؛ در طول زمان، ظرفیت ریه ها افزایش خواهد یافت و متوجه خواهید شد صعود از تپه ها و یا پله ها برای مدت طولانی مشکل کمتری ایجاد می کند و می توانید طولانی تر راه بروید و کمتر خسته شوید.

فواید ایروبیک و ورزش های هوازی بر سلامتی
کمک به کاهش چربی :
به خاطر چیزی که می خوریم یا ساختمان بدن ، چربی در مناطق ناخواسته بدن جمع می شود. بنابراین ورزش هوازی گزینه بسیار خوبی هستند با این وجود ، مهم است به خاطر داشته باشیم از دست دادن چربی موضعی نیست و بسیار زمان خواهد برد که در برخی مناطق دیده شود بنابراین باید بدانیم که باید ثابت قدم و صبور باشیم. ممکن است وزن را از شکم کم کنید، اما ممکن است قادر به دیدن آن نباشید تا زمانی که چندین ماه ورزش هوازی را بطور منظم با یک رژیم غذایی سالم انجام دهید.

ورزش های هوازی و تاثیر آن ها بر سلامتی جسم
انواع مختلفی از ورزش هوازی وجود دارد
جنبه مثبت دیگر ورزش هوازی این است که انواع مختلفی دارد می توانید هر کدام را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید، و از این رو تنها چیزی است که به شما انگیزه می دهد ؛ چند ایده :
دوچرخه سواری کنید ( ایستا یا نه)
راه رفتن ( روی تردمیل یا در طبیعت )
دویدن( در سالن ورزش یا خارج )
زومبا
کلاس های ایروبیک
ورزش هوازی

دوچرخه سواری یکی از انواع مختلف ورزش های هوازی
همانطور که می بینید، انواع مختلف ورزش های آسان است که همه ما می دانیم. مثلا، اگر دویدن را انتخاب می کنید، می توانید آن را در فضای باز یا در سالن ورزش انجام دهید نکته خوب رفتن به باشگاه این است که می توانید روتین کلاس بروید. و پرداخت بابت این سرویس ها انگیزه را افزایش خواهد داد. اگر تصمیم دارید خودتان ورزش کنید، ممکن است دانلود برخی از برنامه های تلفن همراه ، همکاری دوستانتان برای پی گیری پیشرفت تان کمک کند با این حال، مهم است از توانایی خود برای ایجاد انگیزه آگاه باشید ،اگر کاملا به دیگران وابسته هستید، تا زمانی که به تغییرات فیزیکی که نیاز دارید برسید ، پشت کار کافی نخواهید داشت.

مزایای ورزش های هوازی برای سلامت روان
ورزش های هوازی برای ذهن خوب است :
ورزش کردن کمک می کند تا قدرت بیشتری برای کاهش وزن بدست آوریم و حتی بیشتر تغذیه سالم داشته باشیم. با این حال، برخی فواید وجود دارند که قابل مشاهده نیستند اما شما متوجه خواهید شد:مزایای روانی.

انجام ورزش های هوازی بر سلامت روان چه تاثیری دارد؟
ورزش هوازی برای پاک کردن ذهن و رهایی از استرس زندگی بسیار خوب است :
وقتی ورزش می کنیم ، اکسی توسین آزاد می شود ، که ما را آرام می کند، و باعث می شود احساس شادی کنیم. در نتیجه ورزش روزانه برای سلامت ذهنی بسیار مفید است این کار هم چنین به افزایش اعتماد به نفس شما و یا حفظ آن در سطح سالم کمک خواهد کرد به همین دلیل است که ورزش به شدت برای کسانی که اوقات سختی دارند و یا از افسردگی رنج می برند توصیه می شود. اگر از اضطراب و یا حتی دندان های قورچه رنج می برید، می تواند به شما کمک کند.

منبع: وب سایت نمناک

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید