مقالات عمومی

برای کاهش وزن چطور سالاد بخوریم؟

کاهش وزن با سلاد

راه و رسم سالاد خوردن برای کاهش وزن
بسیاری از طرفداران خوردن سالاد و رژیم هایی که در آن از سالاد به میزان زیادی استفاده می شود این سوال را مطرح می کنند که من میزان زیادی سالاد می خورم تا احساس سلامتی کرده و لاغر شوم. اما آیا این کار واقعا مفید است؟

پاسخ کارشناسان تغذیه به این سوال، پاسخ کوتاه بله است اما باید در نظر داشت که خوردن سالاد دارای راه و رسمی است که اگر آن را رعایت کنیم به نتیجه دلخواه خود خواهیم رسید. به طور کلی بیشتر برگ های سالاد حاوی مواد مغذی و ریز مغذی های ضروری بدن انسان مانند ویتامین ها ، مواد معدنی ، آب و فیبر هستند. به علاوه مواد تشکیل دهنده سالاد عمدتا کالری کمی و حجم بالایی دارند که می توانند بشقاب شما را بدون افزودن کالری زیاد، پر کنند. به یاد داشته باشید ، یک صد گرم اسفناج حاوی نیمی از کالری یک صد گرم سیب است.

دستورالعمل های کارشناسان تغذیه توصیه می کنند روزانه پنج قسمت میوه یا سبزیجات بخورید و برگ های سالاد قطعاً در این رژیم محاسبه می شوند. به خاطر داشته باشید سالاد به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما محسوب می شود و قرار نیست شما به میزان عادی غذا خورده و سالاد را هم به آن اضافه کنید و انتظار داشته باشید لاغر شوید.
علاوه بر این، حتما مراقب سس سالاد باشید زیرا این سس های خوشمزه می توانند میزان کالری را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. برای درک دقیق تر این موضوع کافی است بدانید یک قاشق غذاخوری سس فرانسوی می تواند ۷۳ کالری یک سوم یک تخته کامل شکلات را به بشقاب شما اضافه کند. به طور معمول شما کالری این مواد را در نظر نگرفته و پس از عدم نتیجه گیری برای لاغری از طریق رژیم، دچار سردرگمی و نا امیدی می شوید.

از سوی دیگر به خاطر داشته باشید تفاوت قابل توجهی بین برگ های مختلف مورد استفاده در سالاد وجود دارد. کاهو با حدود ۹۶ درصد آب ، ارزش غذایی کمتری داشته و در قعر جدول ارزش مواد مغذی سبزی است که می توان آن را در سالاد قرار داد به همین دلیل کلم گزینه بسیار بهتری برای ترکیب در سالاد است و کلم بروکلی نیز می تواند گزینه ای ایده آل باشد زیرا در هر وعده برابر ، بیش از دو برابر ویتامین C و ویتامین K به نسبت کاهو در کلم بروکلی وجود دارد.

در خاتمه توصیه می شود اگر می توانید برگها را به جای خام خوردن بپزید ، و برای انجام این کار، بهتر است بخاطر حفظ مواد مغذی محلول در آب روش هایی نظیر بخارپز کردن ، تفت دادن یا حرارت دادن در مایکروفر را به جای جوشاندن در آب امتحان کنید.

منبع: وب سایت سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید